Nová dlažba a obklady v koupelně

Koupelna může vypadat jako nová, když vyměníte jen obklady a dlažbu. Nejčastěji se to dělá bouracím kladivem nebo ručním nářadím – sekáčkem a kladivem. Poté je potřeba připravit podklad.
Top Obklady a dlažby
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> Mezi vhodné patří beton, cementová mazanina, neporušená dlažba, souvisle vyspárované zdivo a omítka. Z povrchu je nutné předem odstranit sádrový nebo cementový potěr, barevné nátěry, tapety, vyhladit nesrovnalosti, vyplnit díry po výlomech a případne zatmelit zdivo z pórobetonových tvárnic. Pak naneste penetrační nátěr a můžete začít pokládat kachličky. Rozmíchejte tolik lepidla, aby se spotřebovalo do 45 minut, a začnete pokládat. Každou dlaždici vyrovnejte a stabilizujte poklepáním pomocí gumové paličky.
Top Obklady a dlažby
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> Když je dlažba položená a lepidlo zaschlé, naneste spárovací hmotu. Ta se lije přímo na podlahu a zapravuje do spár gumovou stěrkou. Na stěnu se roztírá hladítkem. Na závěr se přebytečný materiál setře a po zmatnění povrchu přetře vlhkou houbou. Po úplném zaschnutí spárovací hmoty je nutné utěsnit spáry elastickým tmelem, oblepit dlaždice lepící páskou, aby se neponičily, vystříkat spáry těsnící hmotou a na závěr opět uhladit spárovacím hladítkem.

Publikováno: 23. 11. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: dlažba a obklady