Interiér

Nová dlažba a obklady v koupelně

Koupelna může vypadat jako nová, když vyměníte jen obklady a dlažbu. Nejčastěji se to dělá bouracím kladivem nebo ručním nářadím – sekáčkem a kladivem. Poté je potřeba připravit podklad.

Top Obklady a dlažby

// <![CDATA[
document.write('’);
// ]]>
Mezi vhodné patří beton, cementová mazanina, neporušená dlažba, souvisle vyspárované zdivo a omítka. Z povrchu je nutné předem odstranit sádrový nebo cementový potěr, barevné nátěry, tapety, vyhladit nesrovnalosti, vyplnit díry po výlomech a případne zatmelit zdivo z pórobetonových tvárnic.

Pak naneste penetrační nátěr a můžete začít pokládat kachličky. Rozmíchejte tolik lepidla, aby se spotřebovalo do 45 minut, a začnete pokládat. Každou dlaždici vyrovnejte a stabilizujte poklepáním pomocí gumové paličky.

Top Obklady a dlažby

// <![CDATA[
document.write('’);
// ]]>
Když je dlažba položená a lepidlo zaschlé, naneste spárovací hmotu. Ta se lije přímo na podlahu a zapravuje do spár gumovou stěrkou. Na stěnu se roztírá hladítkem. Na závěr se přebytečný materiál setře a po zmatnění povrchu přetře vlhkou houbou.

Po úplném zaschnutí spárovací hmoty je nutné utěsnit spáry elastickým tmelem, oblepit dlaždice lepící páskou, aby se neponičily, vystříkat spáry těsnící hmotou a na závěr opět uhladit spárovacím hladítkem.

Leave a Comment