Neplaťte zbytečně za povinné ručení

Povinné ručení, jak už z názvu vyplývá, musí mít každý majitel vozu. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jak se jinak také povinnému ručení říká, je zárukou, že majitel vozu nebude muset případnou škodu, vzniklou při dopravní nehodě, hradit z vlastní kapsy. Majitel auta, který povinné ručení neuzavře se dobrovolně vystavuje riziku pokutě, která se může vyšplhat až do výše několika desítek tisíc korun. A kromě peněžní sankce za nesjednané povinné ručení mu může být až na jeden rok vydán zákaz řízení.

Z povinného ručení bývá hrazena škoda a majetku nebo zdraví, kterou majitel vozu způsobil. Pojistná ochrana se kromě majitele vozu vztahuje také na každou jinou osobu, která v době nehody automobil řídila.

Povinné ručení se nevztahuje na dopravní nehody jen u nás, ale také vás chrání v případě, že se svým vozem vyrazíte na výlet za hranice České republiky. Dokladem o zaplacení povinného ručení je v takovém případě takzvaná zelená karta, bez které se do některých států autem nesmíte vydat.

Z povinného ručení bude uhrazena škoda, která při dopravní nehodě vznikne někomu jinému. Jestliže počítáte s tím, že vám v rámci povinného ručení pojišťovna proplatí také  škodu, která vznikla vám, jste na omylu. K těmto účelům byste měli mít sjednáno havarijní pojištění.

Jak ušetřit na povinném ručení?

Jedním ze zásadních zpsůobů, jak ušetřit na povinném ručení je opatrná jízda. Pokud budete jezdit bez nehod, pojišťovna svým zodpovědným klientům ráda k povinnému ručení přidá bonusy, které pro vás budou znamenat příjemnou slevu. Na druhou stranu, čím více budete bourat, tím dražší pro vás povinné ručení bude.

Ušetřit na povinném ručení také můžete jeho pečlivým výběrem. Ne všechny pojišťovny povinné ručení nabízí za stejných podmínek, a rozdíl může být i několik set korun ročně. K tomu, abyste měli přehled o tom, kolik za povinné ručení zaplatíte v té které pojišťovně, nemusíte obíhat všechny dostupné pobočky, ani trávit hodiny pátráním po webových stránkách pojišťoven. Informace o povinném ručení můžete získat velmi snadno díky kalkulačce na webu Srovnejto.cz. Do kalkulačky, kterou zde najdete, zadáte několik základních údajů o sobě a svém plechovém miláčkovi a během několika málo vteřin budete mít jasno v tom, která pojišťovna abízí nejlepší podmínky pro povinné ručení.

 

Publikováno: 26. 02. 2013

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: povinné ručení | srovnejto.cz