Navrhněte si ideální šatník

Chtěli byste mít dokonalý šatník, ve kterém najdete oblečení pro každou příležitost? Pusťte se do jarního úklidu a zkuste najít svůj styl oblékání. Navrhněte si šatník tak, aby jste v něm měli dostatek prostoru a dostatek kvalitních a líbivých kousků.

Úklid šatníku

Po zimě je ideální doba, kdy se vrhnout na úklid šatníku. Zimní věci se uloží na dno skříně a vytáhnou se opět jarní a letní kousky. Zároveň při tomto můžete roztřídit oblečení podle toho, zda jej ještě nosíte nebo je vám už malé. Nebojte se vyhodit některé kousky oblečení a pořídit si místo toho nové.

Prostor pro oblečení

Své oblečení můžete uložit do šatníku, který je v celé místnosti, ale také do vestavěných skříní, případně do klasických skříní v pokoji. Určitě si oblečení roztřiďte podle toho, zda se jedná o kousky do práce nebo oblečení na doma. Udělejte si v šatníku také místo na speciální kousky oblečení, které máte obzvlášť rádi nebo na často nošené věci.

Kam se spodním prádlem

Dámské i pánské spodní prádlo by mělo mít rozhodně svůj prostor v šatníku. Využijte šatní skříně a menších šuplíků, prádelníku jen na spodní prádlo nebo si pořiďte do skříně menší proutěné košíky. Pokud máte nejraději bavlněné prádlo a v největším množstvím máte zastoupeny dámské kalhotky a pánské bavlněné trenýrky, tak zkontrolujte jejich stav, barvu a to, jestli vám ještě padnou.

Co nesmí chybět

V dobře vybaveném šatníku nesmí chybět kalhoty, trička, košile, šaty a také sportovní oblečení. Své místo si zaslouží i padnoucí dámský kostýmek, případně pánský oblek. Myslete i na dostatek kvalitního spodního prádla a tílek. Do šatníku patří od každého oblečení alespoň dva kousky, v kombinovatelné a neutrální barvě.

Doplňky v šatníku

Mezi doplňky, které osvěží váš outfit patří kvalitní kožené pásky, kabelky a také padnoucí obuv. Doplněk je i kravata, motýlek a například i manžetové knoflíčky. Nezapomínejte ani na šperky, případně pokrývku hlavy.

Na co si dát pozor

Dejte si pozor, abyste v šatníku neměli staré, obnošené oblečení s vybledlými barvami. Po úklidu šatníku byste si měli nechat jen kvalitní a nositelné kousky. Udělejte úklid i spodního prádla a nechte si jen padnoucí a kvalitní kousky. Není nic horšího než když se budete oblékat do drahých svršků a pod nimi budete mít nepadnoucí a zaprané kalhotky nebo trenýrky. Když se zbavíte starého oblečení, nakupte si místo něj kvalitní bavlněné kalhotky v různých barvách a svým partnerům pořiďte pánské bavlněné trenýrky, které jim zaručí každodenní komfort při nošení.

Publikováno: 21. 02. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Alena Vybíralová