Jack Daniel’s - American Whiskey

Prožijte léto s jedinečnou a nikterak nezaměnitelnou chutí Jack Daniels. Jde o jednu z nejprodávanějších whiskey na světě, kterou lidi milují již 140 let. Přesně před tolika lety ji totiž začal Jack Daniel v Lynchburgu, ve státě Tennnessee, vyrábět.

Jack Daniel’s Tennessee whiskey No. 7

Jack Daniels vyrábí whiskey destilací z žita, vody, kukuřice a ječného sladu. V další fázi se destilát nechá prokapat skrz třímetrovou vrstvu dřevěného uhlí z javoru cukrodárného.Po důkladné filtraci se pak skotská stočí do jimi vyrobených sudů z amerického bílého dubu, kde zraje po další 4 léta. Teprve až pak je whisky stáčena do unikátních hranatých láhví a distribuována do celého světa (130 zemí).

Jak chutná Jack Daniel’s Tennessee Whiskey?

Nejlépe vychlazená na - 18 stupňů Celsia, ať už čistá nebo s kostkami ledu. Před napitím si vychutnejte nejprve vůni Tennessee whiskey. Vezměte do ruky skleničku s nápoje, jemně s ní zakružte a vdechněte její příjemné aroma. V dalším kroku se napijte. Pro dokonalé potěšení z chuti, dovolte, aby se alkohol rozprostřel po jazyku, a to do té doby, než nevyplní vaše ústa. Vychutnejte si to potěšení z chuti, která se vám v ústech při tomto aktu rozvine. Chuť Jack Tennesse whiskey je jemná s hedvábným dotekem karamelu z vypálených dubových sudů. V ústech cítíte kouř, vanilku a dřevěné uhlí.

Jack Daniel’s Tennessee - American Whiskey

Všem milovníkům této unikátní whiskey společnost přinesla hned několik rozličných druhů.

Jack Daniel’s Single Barrel

K výrobě této whisky se užívá vlajková skotská No.7, která se ukládá do speciálních barelů, které se ukládají ke staření do výšky, kde je barel úmyslně vystavován výrazným výkyvům teplot. Taková whiskey pak velmi výraznou a vyzrálejší sud.

Gentleman Jack

Na rozdíl od No. 7 se tato skotská filtruje dokonce 2x. Podruhé k tomu dochází po staření před konečným stáčením do láhví.

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey Honey

Jack Daniels Honey se vyrábí ze základní skotské Tennessee No.7 přidáním medového likéru (a to minimálně 20%). Chuť této skotské je velmi jemná, sametová a plná čokolády i pralinek. Rádi byste si pochutnali na této výtečné skotské? Doporučujeme navštívit internetový obchod Alkohol.cz, kde ji koupíte za velmi dobrou cenu.

Publikováno: 16. 06. 2015

Kategorie: Gastronomie

Autor: Jachym Krušnohorský

Tagy: alkohol | jack daniels | whiskey