Dovolená v Čechách má své skutečné kouzlo

Pokud máte rádi českou přírodu a historii, jistě si vybavíte desítky možností, kde strávit svou letní dovolenou. Jak si odpočinout od stresu? Nejlépe tam, kde je dostatek zeleně a možností pro rekreační sportovní aktivity. Zajímavým tipem je proto povodí řeky Berounky, kde si můžete naplno vychutnat také atmosféru První republiky.

Exotika určitě počká, je čas prozkoumat rodný kraj. Stačí si vyhledat termín, zajistit si dovolenou v zaměstnání a vyrazit do míst, kde si můžete prohlédnout také hrad Karlštejn. Ten je jedním z nejatraktivnějších hradů pro české i zahraniční turisty. Symbolizuje totiž českou středověkou slávu.

Užijte si atmosféru plnou klidu

Pokud máte velkou slabost pro prvorepublikovou kulturu, je penzion Karlštejn vhodným místem pro rodinnou rekreaci. Ta může proběhnout vlastně kdykoliv, protože v každém ročním období je tady něco zajímavého. Díky kontinentální snídani vám jistě nebudou chybět síly ani na delší turistické procházky.

Na výběr je celkem deset různých pokojů, jde vždy o dvoulůžkové nebo čtyřlůžkové varianty. Vydat na cesty se tak můžete s partnerem nebo také společně s dětmi, záleží jen na plánech. Pro větší společnost je pak připravený apartmán, kde si díky malé kuchyňce můžete uvařit oběd nebo večeři. Pokud se vám do ničeho podobného nebude chtít, nevadí. V penzionu je restaurace, která se zaměřuje na českou klasiku.


Parkování vyřešíte velmi elegantně

A kde nechat svůj vůz? Stačí využít parkoviště vedle penzionu, takže nebudete muset hledat žádné místo v okolí. Moderní ubytování má ducha starých časů a jistě si při něm vzpomene na období československé První republiky. A kam se vydat v nejbližším okolí? Kromě slavného hradu je tu zoopark s dětským koutkem nebo lomy Velká a Malá Amerika, kde se budou dobře bavit hlavně milovníci přírodních skvostů.

Publikováno: 27. 07. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Adéla Boháčová