Cyklodovolená v Čechách - kam letos vyrazit?

Řadíte se mezi vášnivé cykloturisty a hledáte pro tento rok novou inspirativní předlohu pro další poznávací vyjížďku? Pojedete se svým partnerem nebo dokonce i s dětmi? Potřebujete ke své spokojenosti těžko zdolatelný terén nebo se naopak poohlížíte po poklidných rovinatých stezkách, které vám umožní se kochat okolní krajinou? Ať už je to právě ve vašem případě jakékoliv, máme pro vás tři skvělé lokality, které rozhodně stojí za návštěvu. Vyhlášená místa s prověřenou historií jsou zárukou spokojeného výletu i vícedenní dovolené. Proč se vydávat do nepropadaných končin, když se hned za rohem nacházejí ty nejlepší stezky pro výlety na kole.

Výlet do Třeboně

Penziony v Třeboni nabízejí pohodlné zázemí za přijatelnou cenu se službami v nadstandardní kvalitě. Navíc se rezervovaný pokoj stane vaší oázou klidu plnou pozitivní energie, která ze zdejšího malebného okolí sálá po celý rok. Nádherná přírodní panoramata přímo vybízejí jak pěší, tak i cykloturistice. Kromě toho oceníte příjemné koupání v proslulém rybníku Svět a bezpočet pamětihodností, které se mohou stát cílem výletu.

Na kole do Hradce Králové

Východočeské město Hradec Králové je známé svými cyklostezky pro nenáročné výletníky. Čeká zde na vás více jak 140 km pohodlných cest a přes 640 kilometrů cyklotras. Hned o důvod navíc, proč se nechat přesvědčit o jedinečnosti tohoto impozantního kraje. Minimální výškové převýšení je tak vhodnou volbou pro všechny vícečlenné výletníky s dětmi. Stačí jen nalézt penzion Hradec Králové a naplánovat si svou osobní trasu dle vlastního uvážení. Cyklostezky jsou každým rokem oblíbenější, o čemž vypovídá i pravidelný nárůst počtu turistů jezdících na kole. Jihomoravský kraj nezahálí a nabízí celou řadu nových poznávacích tras a zároveň renovuje již stávající. Tato lokalita je přímo jako stvořená pro rodiny s dětmi. Nádherná příroda je protkána zajímavými místy, vyhlídkami, zámky i hrady. Vydejte se do nejnavštěvovanějšího kraje České republiky. Ubytování Jihomoravský kraj přináší v přehledné nabídce portál hotely.cz.

Publikováno: 13. 07. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Alena Vybíralová