4 nejoblíbenější druhy stínící techniky

Právě jste se přestěhovali do nového bydlení a jednou z posledních věcí, které musíte vyřešit ještě před tím, než se konečně uvelebíte na svém novém gauči, je efektivní ochrana před drzými slunečními paprsky? Možností je mnoho, my jsme pro vás vybrali ty nejoblíbenější.

Vnitřní žaluzie

Pokud v souvislosti se stínící technikou zazní slovo „klasika“, pak je nadmíru jasné, že bude řeč o vnitřních žaluziích. Vyrábí se ve dvou základních provedeních (jako horizontální a vertikální žaluzie) a tvoří je soustava naklápěcích lamel. Kromě stínění mírně ovlivňují i vnitřní teplotu. Jsou jednoduché, cenově dostupné a v případě vhodně zvolené barevné kombinace mají šmrnc.

Vnitřní rolety

Nebaví vás žaluzie, ale přesto preferujete levné vnitřní stínění? Pak si pravděpodobně nakonec vyberete v takřka nepřeberném množství vzorů a barev vnitřních rolet. Oproti žaluziím sice neumožňují plynulou regulaci intenzity slunečního svitu klopením lamel, ale jsou vizuálně atraktivnější, a navíc jsou k mání i v provedení „den a noc“ či „blackout“.

Venkovní žaluzie

Proč zvážit montáž nákladnějšího stínícího systému v podobě venkovních žaluzií? Kromě toho, že dobře vypadají, mají výrazný termoregulační efekt – můžete díky nim ušetřit nemalou částku za energie. Hodí se pro všechny typy objektů a v případě kvalitního provedení hravě odolají povětrnostním vlivům. Velmi praktické je volitelné elektrické ovládání.

Venkovní rolety

Jaký je rozdíl mezi venkovními žaluziemi a roletami? Venkovní rolety lze vyhrnout, ale není možné klopit lamely. Na druhou stranu však zastávají funkci bezpečnostního prvku – výrazně snižují riziko rozbití okna, a to jak v důsledku povětrnostních vlivů, tak nepovolané osoby. Navíc můžete počítat s ještě lepší tepelnou a zvukovou izolací. Máte vybráno? Další informace najdete u specializovaného prodejce na rolety-site.cz.

Publikováno: 12. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová