Proč je výroba plastových polotovarů realizována z PVC

Plasty zažívají v posledních desetiletích obrovský rozmach nejenom z hlediska poptávky, ale také z hlediska sofistikovanosti výrobního procesu. Od obyčejného bakelitu jsme se posunuli ke speciálně vyvinutým plastům, které jsou přímo ve výrobním procesu obohaceny o přidané látky. Ty tomuto materiálu zlepšují odolnost vůči mechanickému poškození a tím prodlužují už tak dlouhou životnost. Výroba plastových polotovarů je v dnešní době realizována především z PVC. Co tato tři písmena skrývají? Jedná se o polyvinylchlorid, který je třetím nejpoužívanějším plastem na světě. Poprvé byl objeven v roce 1935, ale od té doby mu bylo dopřáno celé řady vylepšení. Důvodem jeho oblíbenosti je poměrně snadná a levná výroba. Neměkčené PVC se nazývá novodur, z něhož se vyrábějí zejména odolné trubky, desky nebo speciální nádoby.

Co zahrnují plastové polotovary?

Plastové polotovary v sobě skrývají nejenom plastové desky, ale také plastové tyče. Hlavní výhodou renomovaného dodavatele je skvělá dostupnost poprodejních služeb a flexibilní reakce na požadavky trhu. Právě uspokojení speciálních potřeb zákazníků je základem úspěchu v tvrdé konkurenci, která mezi výrobci plastových polotovarů bezpochyby panuje. Samozřejmostí je důraz na kvalitu výroby a dobře organizovaný sklad.

Kde se dají využít lehčené plastové desky?

Výroba plastových desek se dělí na 3 části. V jedné z nich se vyrábí desky extrudované, ve druhé lisované a v té třetí lehčené plastové desky. Ty vynikají jemnou buněčnou strukturou a uzavřeným povrchem, který zajišťuje dokonalou odolnost vůči korozi a také chemikáliím. Velkým bonusem je nízká absorpce vody, díky čemuž se tyto desky využívají na výrobu popisovacích tabulí, při modelářství nebo na konstrukci bytového jádra. Lehčené plastové desky lze dobře slepovat a obrábět, díky čemuž se dají využít i při tvůrčích činnostech.

Publikováno: 08. 12. 2020

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová