Přednosti automatických závlahových systémů, díky kterým stojí za to nad nimi zauvažovat

Automatický zavlažovací systém šetří čas i peníze. O tom se přesvědčila již celá řada majitelů zahrad, která si ho pořídila. Pokud mezi ně ještě nepatříte, možná vás přesvědčíme, že právě automatická závlaha je tím, co vaše zahrada nutně potřebuje.

Jaké jsou výhody automatických systémů pro zavlažování?

Automatické zavlažovací systémy šetří vodu díky rovnoměrnému a cílenému zavlažování. V důsledku nočního zavlažování nedochází k výraznému odpařování, což opět šetří spotřebu vody. Noční zavlažování navíc zabraňuje teplotnímu šoku u rostlin. Automatické zavlažování pracuje se senzory deště a půdní vlhkosti. Díky výše uvedeným výhodám automatický zavlažovací systém rychlou návratnost investice. Předností je rovněž výrazná úspora času ve srovnání s ručním zavlažováním. Automatické zavlažování je chráněno proti krádeži (systém je trvale pod zemí). Díky rozdělení zavlažovacího systému na několik sekcí (okruhů) je možné individuální nastavení jednotek. Stačí jen pořídit vhodné zavlažovače, hadice, spojky, ventily a další vybavení a svůj zavlažovací systém na míru si snadno postavíte sami. Všechny komponenty potřebné pro zavlažovací systém seženete v kvalitním e-shopu zaměřeném na závlahy zahrad. Nezapomeňte ale, že na jeho ovládání budete potřebovat elektrickou přípojku.

Automatické zavlažovací systémy šetří vodu

Jak jsme již zmínili, jednou z hlavních výhod automatických zavlažovacích systémů je úspora vody. To je umožněno cíleným a rovnoměrným zavlažováním. Nedochází ke ztrátám vody odpařováním, jak se často stává při ručním zavlažování. Automatické zavlažování navíc probíhá často v noci, kdy dochází k výrazně menšímu odpařování než ve dne. Vaše rostliny tak mohou vodu plně využít a nemusí trpět stresem ze sucha. Voda je navíc distribuována systémem přímo ke kořenům rostlin, proto nedochází k plýtvání.

Automatické zavlažování se vyplatí

Počáteční investice do automatického zavlažovacího systému může být vysoká. Díky rychlé návratnosti investice je však tento systém pro mnoho majitelů zahrad velmi atraktivní. Automatický zavlažovací systém tuto práci udělá za vás a můžete si ho individuálně nastavit, takže není problém, aby byl váš trávník zavlažován, i když jste momentálně v práci nebo na dovolené u moře.

Publikováno: 01. 12. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Vybíralová