Nevíte si rady s alu koly? Nechte, aby vám vybral elektrony konfigurátor!

Alu kola, hliníkové disky či elektrony. Několik výrazů pro jednu a tu samou věc, bez které by automobil nevypadal ani zdaleka tak exkluzivně. Pokud je na svém voze ještě nemáte, měli byste si pospíšit a dopřát mu je. Plechové disky vůz zbytečně ochuzují o pěkný look. Ale co když se nemůžete rozhodnout mezi různými designovými variantami? Můžete využít online aplikaci a nechat, aby vám rozhodování mezi elektrony konfigurátor usnadnil.

Proč jsou elektrony tak populární?

Důvodů, proč si pořídit hliníková kola, je poměrně dost. Mezi ty nejdůležitější patří:
  • zlepšení jízdních vlastností vozidla,
  • vyšší pevnost oproti plechovým diskům,
  • efektivnější chlazení pneumatik a brzd,
  • fakt, že nerezaví,
  • nižší hmotnost,
  • úspornější jízda,
  • výjimečný vzhled a možnost odlišit vůz.

Na kolik vás elektrony vyjdou?

Pořízení elektronů je samozřejmě o penězích. Zoufat si však nemusíte ani v případě menšího rozpočtu. Například u známého prodejce aluapneu.cz narazíte na široké spektrum designů, které jsou k mání za velmi dostupnou cenu. Celou sadu (tzn. 4 ks alu kol) pořídíte kolem 6 tisíc korun. Samozřejmě záleží na požadovaných parametrech. Nejlepší designy ve větších velikostech pak vyjdou i na desítky tisíc korun, což není pro movitější řidiče problém.

Jak vám pomůže konfigurátor?

A teď to nejdůležitější. Jak budou alu kola na vašem automobilu vypadat? Máte dvě možnosti. Tou první je moment překvapení. Objednáte kola a výsledek se dozvíte až poté, co je necháte namontovat na auto. Anebo využijete online konfigurátor, načtete fotografii svého vozu (nebo vyberete stejný model z galerie) a umístíte vybraný design na stávající kola. Možnost číslo 2 je jistě mnohem pohodlnější. Fotku pak můžete sdílet na sociálních sítích, kde vás přátelé virtuálně poplácají po ramenou, anebo vám doporučí lepší design.

Publikováno: 15. 01. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vybíralová