Lokální rekuperace vzduchu: Perfektní řešení do bytu i kanceláře

Chcete pro sebe a své nejbližší zdravější životní prostředí? Ne každý se může přestěhovat někam do hor, kde je mnohem čistší vzduch než ve městě. Ale to neznamená, že nemůžete změnit prostředí ve své domácnosti. Pokud vás trápí vysoké účty za energie, na kterých má nemalý podíl časté větrání a s tím spojený únik tepla, pořiďte si moderní rekuperační jednotku. Rekuperace spočívá ve zpětném využívání tepla z odváděného vzduchu. Do bytů a menších kanceláří je ideální rekuperační jednotka do jedné místnosti. Jaké jsou její výhody a proč byste si ji měli pořídit i vy?

Co byste měli vědět o lokální rekuperaci?

Rekuperace do bytu má oproti centrální rekuperaci několik podstatných výhod, které souvisí s nižšími pořizovacími náklady i méně náročnou realizací. Malé zařízení se postará o to, aby do vaší domácnosti neustále proudil čerstvý vzduch a neodcházelo k výrazným únikům tepla. Centrální jednotky vyžadují realizaci rozvodů vzduchu. I u menších domů jde o desítky metrů rozvodů, což se projevuje na celkových nákladech. Lokální rekuperační jednotky žádné rozvody nepotřebují – montáž je levnější a rychlejší. K dalším výhodám patří i nemalá úspora místa, protože rekuperační jednotky do jedné místnosti nepotřebují téměř žádný prostor. Zároveň ušetříte finanční prostředky, které byste vynaložili za stavební úpravy. Jednotku lze montovat přímo z místnosti, takže odpadá nutnost použití plošiny či lešení. Příjemná je i nižší spotřeba energie. Lokální rekuperace spotřebuje až o 1/5 méně energie než centrální systémy, protože nedochází k tlakovým ztrátám v potrubí a odvětrávání několika místností najednou.

Poraďte se s odborníky z Turbovexu

Chcete-li se o rekuperaci vzduchu ve vašem bytě dozvědět více, obraťte se na společnost Turbovex, která se v oboru pohybuje více než 40 let. Pracovníci mají bohaté zkušenosti s prodejem a vývojem decentralizovaných systémů a rádi vám doporučí vhodné řešení. Další informace najdete na www.turbovex.cz.

Publikováno: 02. 01. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková