Jak vyřídit dotace na úsporu energie pro firmu?

Existuje ve vaší firmě cesta ke snížení energií? Realizujte ji! Do budoucna ušetříte spoustu peněz, a navíc vás nové opatření nemusí stát tolik peněz. Dost pravděpodobně totiž budete mít šanci využít příspěvek z dotačního programu. Pro podnikatele existuje OPPIK – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. V rámci tohoto programu, jež je platný v letech 2021 až 2027, lze čerpat dotace pro podnikatele na pořízení moderních technologií, ale také na opatření pro snížení energetické náročnosti výroby a budov. Dotace lze využít na nové vytápění, zateplení a mnoho dalších aplikací.

Kdo všechno může žádat o dotace v programu OPPIK?

Program je určen pro velké, střední i malé firmy, akciové společnosti, živnostníky, družstva, zemědělské podnikatele, evropské společnosti a všechny možné další formy podnikání. Od velikosti podniku se odvíjí výše dotace. Čím větší je podnik, tím nižší dotace. Zda peníze získáte, nebo nikoliv, se hodnotí dle kvality přípravy projektu, kvality rozpočtu, výše úspory energie a poměru výše investic vůči snížení emisí. Prostě a jednoduše, pokud po dotaci toužíte, je třeba pečlivě připravit žádost. A na to je lepší nebýt sám.

Nechte si s žádostí o dotace pomoci

Dotace na úsporu energie vám mohou pomoci získat odborníci. Vždy je lepší zaplatit něco firmě, která vám připraví všechny podklady, než si žádost připravit vlastními silami a neuspět. Příprava vlastními silami by vás navíc stála spoustu času. Opravdu se nevyplatí. Obraťte se například na společnost PROPLYN CB s.r.o., která nabízí řadu energetických projektů. Zajistí také PENB, tedy průkaz energetické náročnosti budovy, a energetický audit podle zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření s energií. Zaměstnanci společnosti se pravidelně účastní seminářů a školení, vyznají se v aktuální legislativě a postupy v oblasti energetických úspor mají v malíčku.

Publikováno: 11. 03. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová