Jak vycvičit psa snadno a rychle? Pořiďte mu výcvikový obojek!

Výcvik psa vyžaduje pochopení, důslednost, trpělivost a často i pevné nervy. Zkušení chovatelé mají své „páky“ a dokáží své čtyřnohé svěřence zkrotit poměrně snadno. Ale co když zkušenosti nemáte a nemůžete svého mazlíka přimět k tomu, aby poslouchal? Řešení je poměrně snadné – nasaďte mu elektronický výcvikový obojek! Tato moderní pomůcka si našla množství příznivců i mezi odborníky a my vám prozradíme, proč byste ho měli pejskovi pořídit také.

Co byste měli vědět o elektronickém obojku?

Výcvikové obojky se často mylně označují jako „elektrické“, což v neznalých chovatelích může vyvolat obavu o zdraví zvířete. Ve skutečnosti se jedná o elektronické výcvikové obojky, které fungují na principu elektrostatických impulsů. Budete-li dodržovat pokyny výrobce a pořídíte-li si obojek od renomovaného výrobce, nemáte se čeho bát. Výrobci, na jejichž obojky dohlíží komisaři z Mezinárodní asociace elektronických obojků, respektují šetrné zacházení se zvířaty. Elektronické výcvikové obojky používají i profesionální kynologové, kteří dané řešení shledávají jako mnohem lepší než fyzické násilí a vyvíjení psychického tlaku. Elektrostatický impuls je pro psa nepříjemný, ale nijak mu neublíží. Zvíře se rychle naučí poslouchat a nakonec nebude impulsy používat vůbec. Většina výcvikových obojků navíc pracuje v několika fázích. Nejdříve psovi dáte zvukový a poté vibrační signál. Impuls následuje až v případě, že pes nezareaguje.

Proč si výcvikový obojek pořídit?

Pomocí výcvikového obojku docílíte toho, že si pes zafixuje, jak se má v dané situaci chovat. Naučíte ho poslušně chodit i bez vodítka, přijít na zavolání a další základní povely, které by měl umět. Ochráníte nejen okolí, ale i vaše zvíře. Kvalitní výcvikové obojky najdete u specializovaného prodejce na elektronickeobojkypropsy.cz. Rád vám poradí s nákupem a doporučí vhodný produkt.

Publikováno: 02. 04. 2016

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Petra Vokurková