Jak vybrat balkónové nebo vchodové dveře?

Moderní bydlení se vyznačuje vysokou variabilitou a do jisté míry možností přizpůsobení se. Dovolené je téměř všechno. Záleží pouze na každém majiteli rodinného domu, vily nebo bytu, jak bude jeho zázemí vypadat. Řešíte aktuálně výběr vchodových nebo balkónových dveří? I zde se vám nabízí spousta realizací. Rozhodnutí nemusí být nejjednodušší záležitostí. Vyplatí se zvážit charakteristické znaky jednotlivých materiálů, ze kterých mohou být dveře dnes vyrobeny. Ty je dobré porovnat a najít nejvhodnější řešení! Zavítáte-li na web společnosti ARTOKNA, neuděláte chybu! Mezi nejčastěji poptávané vchodové dveře patří hliníkové dveře, plastové dveře nebo dřevěné dveře. V oblasti balkónových dveří se potom využívají primárně plastové nebo hliníkové balkónové dveře. S dřevěnými balkónovými dveřmi se setkáváme již spíše výjimečně – jsou výsadou chalup nebo chat.

Plastové dveře

Plastové vchodové dveře nebo plastové balkónové dveře se vyznačují moderním stylem. Jsou k dispozici v nepřeberných variacích. Jedná se o velmi odolnou variantu, která vyžaduje jen minimální údržbu. Jde pravděpodobně o nejrozšířenější typ jak vchodových, tak i balkonových dveří.

Hliníkové dveře

Hliníkové dveře působí komfortním až luxusním, nadčasovým dojmem. Mají výborné bezpečnostní vlastnosti. Jejich specifikem je dlouhá životnost a mírně vyšší pořizovací cena ve srovnání například s dveřmi plastovými.

Dřevěné dveře

Dřevěné dveře byly v minulosti naprostým standardem. Aktuálně však začínají s příchodem moderních materiálů pomalu mizet. Neznamená to však, že by se nevyužívaly vůbec. Vždyť dřevěné vchodové dveře působí opravdu stylově. Je možné je mít v nejrůznějších imitacích. Předností dřeva je zejména jeho jedinečný vzhled a komfort. Drobnou nevýhodou dřevěných dveří jsou o něco vyšší požadavky na údržbu. Pokud však pořídíte kvalitní dřevěné dveře, které mají dostatečné povrchové úpravy, nemusíte se ničeho obávat. Ať již vám vychází jako lepší řešení hliníkové dveře, plastové dveře, nebo klasické dřevěné vchodové dveře, doporučujeme zavítat na web www.artokna.cz – zde narazíte na kvalitní sortiment, ze kterého si vyberete!