Jak se odstěhovat bez problémů

Stěhování do nového bydliště znamená vždy velkou změnu a velkou událost. Mnohdy se musíme vzdát svých přátel, kolegů a také práce. Hlavním důvodem stěhování je ve většině případů právě nové zaměstnání. Ať už je důvod ke stěhování jakýkoliv, je potřeba se na tuto akci dobře připravit, protože se si mnozí z nás mylně myslí, že vše je velmi snadné, než tomu opravdu je.

Nejlepší varianta

Jako nejlepší varianta stěhování je samozřejmě nastěhovat se do vybaveného bytu. Máme k dispozici vlastně vše, co potřebujeme od kuchyně, spotřebičů, nábytku a tak si můžeme v klidu sbalit jen kufry s osobními věcmi a akvárium. Tady se jedná o variantu, která je vhodná pro studenty nebo mladý pár. Ovšem není výjimkou ani případ, kdy se musíme odstěhovat za prací a firma nám nabídne i bydlení a to v plně vybaveném bytě.

Začínáme balit

Nejdříve bychom se měli postupně pustit do balení. Zjistíme tak třeba, že máme najednou tolik věcí, které ani nepotřebujeme, nebo o kterých jsme neměli ani tušení, že ještě nalezneme. V obchodech si také můžeme například zamluvit papírové krabice, které jsou velmi vhodné právě pro stěhování. Ovšem můžeme balit také do plastových krabic a boxů. Ty si můžeme obstarat i u stěhovacích firem, které tyto boxy nabízejí k pronájmu. Večery před stěhováním tak můžeme trávit tím, že si postupně budeme balit všechen svůj majetek. Lyže ve sklepě, staré knihy na půdě, porcelán po babičce i všechen nábytek. Také si všechny ty krabice popíšeme, nebudeme pak v novém bytě nic hledat a máme vše po ruce. Není totiž horší situace, než hledat v té hromadě krabic třeba kartáček na zuby nebo spodní prádlo.

Zásadní otázka – stěhovací firma nebo svépomocí

Určitě bychom měli před stěhováním zvážit i to, jak si celou akci vlastně představujeme. Máme prakticky dvě možnosti. Buď se na všechno vrhneme vlastními silami a pomocí svých přátel a známých, nebo si objednáme stěhovací firmu a budeme mít tak vše bez námahy a bez starostí. V prvním případě je potřeba zajistit nejen dostatek pomocníků, protože nemůžeme přece stěhovat s babičkou. Dále si pak musíme zajistit odvoz, tedy dodávku nebo větší nákladní auto. Pokud ho sami nemáme a bohužel ani nikdo z našich známých, musíme se obrátit na půjčovny. Vozový park je velmi široký a také výběr autopůjčoven není zrovna malý. Tady budeme mít trošku bolavá záda a musíme si uvědomit, že stěhování svépomocí je trošku fyzicky náročné. Že nás to bude stát možná jen basu piv nebo pořádnou večeři je na celé akci asi to nejpříjemnější zjištění. Co se týká stěhování s pomocí stěhovací firmy, je to určitě pro nás jednodušší způsob, jak vše přežít bez úhony a bez zbytečného stresu. Musíme si ovšem takovou firmu objednat alespoň s měsíčním předstihem, aby se nám nestalo, že v den realizace neseženeme nikoho, kdo by nám měl pomoci. Praktické a profesionální zkušenosti pracovních týmů těchto firem jsou vždy vítané a to už z toho důvodu, že každá realizace stěhování je jiná. Tady mají mnoho starožitného nábytku, zde potřebují přestěhovat firmu a tady se stěhují do zahraničí. Takže se určitě nemusíme obávat, že by jsme se v tomhle případě nepřestěhovali včas a bez stresu.

Jak vybrat spolehlivou firmu

Na trhu máme mnoho takových stěhovacích firem, které nám nabízejí své služby. Je jen na nás, zda si nás pracovníci firmy získají svým přístupem hned na začátku a prvním setkání. Referencemi si také můžeme firmu trochu proklepnout. Navíc tady hraje samozřejmě roli i cena stěhování, kvalita odvedené práce, vozový park a mnohdy i nabídka doplňkových služeb, jako je například výnos nábytku do patra, demontáž nábytku aj.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová