Infrasauny začínají být mnohem víc rozšířené

Sauny představují místo, které vyhledáváme hned z několika důvodů – někdy jenom z touhy po relaxu, dále kvůli zdravotním důvodům či jednoduše pro zábavu. Klasické sauny, kde dochází při absolvovaní procedur k obrovsky vysokým teplotám, však nejsou vhodné pro všechny – zejména lidem s kardiovaskulárními problémy se nedoporučují. Dnes je tu však také jiný typ saun – a to infrasauny, které se stávají čím dál tím víc rozšířené! Pojďme si tedy o nich povědět něco víc.

V klasické sauně dochází k teplotám někdy přesahujícím až devadesát stupňů celzia. Právě tyto teploty nejsou někdy příjemné ,  přičemž jak už jsme zmiňovali, pro lidi s kardiovaskulárními potížemi jsou rizikové. V infrasaunách dochází k teplotám kolem padesáti pěti stupňů, které jsou podstatně nižší a vhodné také pro lidi trpící zdravotními problémy. To však z jejich výhod rozhodně není vše!

Louče záření se totiž dostávají do větší hlouby organizmu, kde blahodárně působí na všechny naše životní funkce. Infrasauna má pozitivní účinky na naše tělo i mysl. V rámci těla jde především o obnovu energie a také léčení některých nemocí. V oblasti mysli jde o celkové uvolnění, které po absolvování procedury v infrasauně pociťujeme, čili se cítíme svěžejší lépe naladění.

Co je však ještě zajímavější? To je cena a podmínky, za kterých si infrasaunu můžete zakoupit. Dá se totiž instalovat v podstatě kdekoliv v interiéru či v koupelně, kdy je jedinou podmínkou blízkost elektrické zásuvky a dostatečné prostorové možnosti. Ceny infrasaun začínají kolem sedmnácti tisíc českých korun, což je oproti klasickým saunám podstatně níž!

Pokud máte zájem zjistit o těchto saunách více informací a případně je také zakoupit, tak navštivte stránku www.levneelektro.cz, kde najdete k infrasaunám vše potřebné!

 

Publikováno: 05. 07. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: infrasauna | infrasauny