Díky alternativním tonerům ušetříte spoustu peněz. Co byste o nich měli vědět?

Téměř každý, kdo pravidelně tiskne větší počet dokumentů, přemýšlí nad tím, jak při tisku ušetřit. Řešení je přitom velmi snadné může vést k úspoře ve výši několika tisícovek ročně. Stačí, když namísto originálních náplní začnete nakupovat tonery neoriginální. Ty se dále dělí na kompatibilní a repasované. Spousta uživatelů se však alternativním tonerům z různých důvodů vyhýbá. Především pak z obavy o kvalitu tisku a také toho, že náplně poškodí tiskárnu. V praxi je však kvalita kompatibilních tonerů srovnatelná s originálními náplněmi, a to dokonce i s ohledem na poruchovost. Musíte se však obrátit na spolehlivého prodejce, který v nabídce náplně od prověřených výrobců.

Jak moc díky alternativním tonerům ušetříte?

Při pohledu na ceny alternativních tonerů vám spadne čelist. Oproti těm originálním jsou levnější třeba i o 80 %. Taková úspora už je opravdu znát a to především v kanceláři, kde se tiskne každý den, se může vyšplhat na velmi zajímavé částky. Pro představu: rozhodnete-li se pro alternativní tonery Canon MultiPack PGI-525BK. CLI-526CMYK, ušetříte téměř 80 %. U prodejce toner Partner cz, seženete náplň 387 Kč, což je o 1337 korun méně než v případě originální náplně.

Z poruchovosti nemějte strach

Nemohou vám neoriginální barvy zničit tiskárnu? Špičkové alternativní tonery jsou bezpečné! Šance, že se porouchá, je srovnatelná s originálními tonery. Obavy jsou oprávněné pouze v případě nekvalitních výrobků neznámého původu. Těm se raději opravdu vyhněte. Problémy se mohou objevit také u některých nejnovějších tiskáren, které nemusí alternativní náplň přijmout. Pak nezbývá, než vyzkoušet toner od jiného výrobce. Solidní prodejce jako je Toner Partner vám v takovém případě nabídne originální náplň nebo vrátí peníze.

Publikováno: 29. 05. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová