3+1 skvělých tipů zabezpečení domácnosti

Naplánovali jste si dovolenou, ale již nyní tušíte, že ji budete prožívat ve velkém stresu? Nechcete-li nechat domácnost napospas zlodějům, musíte ji řádně zabezpečit. Podle statistik jsou byty a domy nejčastěji vykrádány v období letních prázdnin, tedy v době dovolených. Zloději však nikdy nespí a bez mrknutí oka vám vybílí domácnost i po zbytek roku. Budete-li jim v tom aktivně bránit, výrazně jim snížíte šanci na úspěch.

Chytré zabezpečení

Kdo na zabezpečení šetří, muže přijít zkrátka. Proto raději investujte pár tisíc korun do bezpečnostní cylindrické vložky, která dveře ochrání i v případě odvrtání či bumbingu. A budou se vám hodit také časové spínače – ty zajistí, aby se v nastavených intervalech zapínala světla. Dále pak soustava WiFi kamer pro okamžitý přenos záznamu do vašeho mobilního telefonu. Nejsou drahé a instalace není příliš náročná.

Výměna jmenovky

Jak zloděj pozná, že se delší dobu nezdržujete doma? Podle letáků, které se kupí ve vaší schránce. Přitom staří odmontovat jmenovku na dveřích bytu, anebo ještě lépe – vyměnit ji za jinou (dveře bez jmenovky mohou budit pozornost).

Ostražitost na sociálních sítích

Má je téměř každý, takže pravděpodobně i vy. Jenomže právě aktivita na profilech na sociálních sítích vám může pořádně zavařit. Proto o své dovolené neinformujte ostatní dříve než po návratu domů. A raději zbytečně nezdůrazňujte, že jste si pořídili zbrusu novou televizi za padesát tisíc a k tomu notebook za dalších třicet.

Pojistěte si domácnost

Výše uvedené způsoby zabezpečení zastaví většinu amatérských zlodějů, ale profesionály pravděpodobně ne. Proto si raději pro všechny případy nechte pojistit dům či byt. Pojištění domácnosti vám navíc přijde vhod i v případě, že dojde ke škodě v souvislosti s živly apod. Sjednání online pojištění domu či bytu vám zabere jen pár minut času a nebude vás moc stát. Může vám však vytrhnout trn z paty, když dojde k nejhoršímu.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová