Sháníte profesionální topidlo? Přečtěte si, co byste o něm měli vědět

Topidlo neboli přímotop je praktický pomocník pro každého, kdo potřebuje rychle a efektivně vytopit garáž, dílnu nebo jiné prostory bez konvenčního vytápění. Ale jaké zařízení zvolit? Pokud nemáte s výběrem přímotopu žádné dosavadní zkušenosti, bude se vám hodit stručná charakteristika základních kategorií. Informace nám poskytli odborníci z eprofi.cz, kteří prodávají topidla i odvlhčovače vzduchu.

Naftová neboli diesel topidla

Profesionální naftové teplomety vynikají vysokou výhřevností a snadnou dostupností paliva. Jsou jako stvořené pro vytápění větších prostorů (např. hal nebo hrubých staveb). Pokud si pořídíte model z kategorie teplometů s přímým spalováním, musíte zajistit dostatečné odvětrávání. Naftová topidla s nepřímým spalováním mají komínek, prostřednictvím kterého odvádí spaliny mimo prostor. Tyto teplomety lze umístit i ve venkovním prostředí a teplo distribuovat do objektu přes speciální trubici.

Topidla na propan butan

Profesionální plynová topidla jsou cenově dostupnější a nabízí vysoký topný výkon. Vyžadují přísun paliva – propan butanu, které se dodává z lahví. K nejspolehlivějším topidlům na pb patří zařízení značek Master, Oklima a Remko. Dobrou volbou mohou být také infrazářiče Master nebo terasové sálače Atika, Enders Cosystand a Master. Oproti naftovým a elektrickým topidlům je provoz plynových topidel ekonomicky výhodnější. Podmínkou pro provoz je realizace adekvátní ventilace.

Elektrická topidla s ventilátorem

Vyznačují se nízkou cenou a poměrně širokou škálou výkonů (modely od renomovaných výrobců začínají na 1,8 kW, nejvýkonnější disponují cca 15 kW). Jsou určeny především do interiérů, kde by bylo využití topidel jiných typů nemožné nebo nepraktické. Výhodou elektrických zařízení je fakt, že při provozu nespotřebovávají kyslík a nevytváří spaliny. Pořizují si je obkladači, omítkáři, zemědělci a mnohé další profese.

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová