Koupili jste štípač dříví, ale nemáte ponětí, jak ho používat?

Obsah článku:
  1. Praktický průvodce

Praktický průvodce

Mnozí lidé milují pohled a teplo, které poskytuje dřevo, takže investovat do štípače dříví Vám může usnadnit pomoct pro rychlou a lehkou práci se štípáním dřeva.   Pokud nemáte představu, jak používat štípače dřeva, tak máme dobru zprávu, že pokud použijete štípač i jinou podobnou techniku, tak se s ní poměrně jednoduše naučite. Špatná zpráva je, že špatným zacházením byste si mohli způsobit ošklivé zranění. Způsob, jakým štípač funguje, je, že kus dřeva na posuvné platformě, přepůlí svisle poleno dřeva. Deska bude posouvat dřevo pod ostrý klín (podobný sekerce) na druhém konci je rozbočovač s velkým tlakem. Tlak způsobí, že kus dřeva, rozpůlí na dvě poloviny. Tento štípač udělá většinu práce za vás - bude vybaven samomazným hydraulickým pístem, který se automaticky vrátí do výchozí polohy.
Top Štípače dříví
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> Zde je i dalších pár tipů pro lepší pochopení, jak správě používat štípač dříví:
  1. Vždy noste ochranné brýle, rukavice a ušní výplně, nikdy nevíte, co se může stát při použití těchto strojů.
  2. Štípač, používejte jen, když je umístěn na rovném povrchu, různé naklánění může způsobit vážný úraz nebo dokonce poškození motoru, pokud je zapojen.
  3. Vždy zkontrolujte benzín a hladinu oleje před použitím, protože to zajistí, že dostanete nejlepší výkon z vašeho stroje.
  4. Mějte na paměti, že štípač bude dělat hodně hluku, proto si svůj čas a místo použití pečlivě promyslete k tomu, aby jste nebyli na obtíž sousedům.
Doufáme, že výše uvedené pokyny a tipy, Vám pomohou k použití štípače dřeva a také ke spoustě naštípaných polen bez veliké námahy.
Top Štípače dříví
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]>

Publikováno: 31. 07. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: štípač dříví