Jak efektivně odhlučnit byt, aby byl konečně klid?

Někomu hluk nevadí, ovšem většina lidí doma preferuje ticho. Pokud patříte do druhé skupiny a byt je pro vás oázou, ve které si chcete především odpočinout, mělo by vás zajímat, jak snadno a rychle eliminovat nežádoucí ruchy. Bez ohledu na to, zda je rušivým elementem bezohledný soused nebo vám jen vadí nadměrný hluk z ulice, díky moderním stavebním prvkům doma nastolíte hrobové ticho. Obvykle se hluk nejvíce šíří přes podlahovou krytinu, což hravě vyřeší vhodně zvolená kročejová izolace. Ale než se pustíte do realizace, vypátrejte skutečný zdroj.

Nová podlaha nemusí pomoc, lepší jsou akustické desky

Proč se hluk nejčastěji šíří přes strop nebo podlahu? Důvod je prostý – na vině jsou stavební materiály, které stárnou a mění se jejich struktura. Zároveň na ně působí i množství okolních vlivů. Napětí mezi dílci se projevuje nepříjemným vrzáním. Pořízení nové podlahové krytiny však není řešení, mnohem účinnější jsou kvalitní akustické desky nebolidesky z akustické pěny. Materiál separuje pohyb po podlaze od níže položené konstrukce.

Hluk pochází odjinud? I s tím se lze hravě poradit

Odhlučnění podlahy nemusí stačit. Pokud se hluk šíří přes stěny, logicky je na místě jejich izolace. A opět můžete sáhnout po akustické pěně. Skvělou volbou jsou prověřené desky Wolf určené k odhlučnění obvodového zdiva. V sousedním bytě se pak může konat třeba mejdan roku a vy o ničem nebudete vědět.

Jak akustická pěna funguje?

Není od věci vědět, jak odhlučnění funguje: akustická pěna se vyrábí z drobných slisovaných kousků polyuretanové pěny, které velmi dobře izolují (téměř nevedou zvuk). Akustické desky jsou natolik účinné, že nachází využití i v domácích hudebních zkušebnách. Případné dotazy směřujte na odborníky z potichu.cz – o akustických deskách z polyuretanové pěny vědí vše.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová