I domácí bazén je možné používat v zimě

Vedra už dávno nejsou v našich zeměpisných šířkách něčím překvapivým, právě naopak. Proto se také hodně Čechů rozhodlo pořídit si nejen klimatizaci, ale rovněž bazén. Ten je navíc možné používat nejen během letních veder, ale třeba i na podzim, případně dokonce také v zimě.

Cena nemusí být vůbec vysoká

Mnoho rodin koketuje s myšlenkou pořídit si bazén, avšak obávají se vysokých cen. Kdo skutečně musí obracet každou korunu, může si koupit menší nadzemní typ. Ano, nejedná se o nic extra, nicméně pořád je tato vodní plocha vhodná alespoň ke zchlazení se. Vzhledem k tomu, že se nadzemní bazény nevyrábí příliš rozměrné, nejsou vyloženě vhodné pro plavání. Pár temp v nich člověk udělá, ovšem víc nic. K tomuto účelu je mnohem lepší zapuštěný plastový bazén. Ten může mít velikost i tvar podle přání zákazníka. Samozřejmě, že je rovněž cenově náročnější než nadzemní verze, na druhou stranu může za příplatek nabízet celou řadu zajímavých funkcí. Mezi ty nejužitečnější rozhodně patří protiproud, s jehož pomocí si lze parádně zlepšit kondici, potažmo posílit celé tělo. V poslední době jsou velice oblíbené také přelivové verze. Ty se dají identifikovat na první dobrou. Jejich hladina totiž přesně kopíruje povrch země. Toto řešení vypadá velmi esteticky a hodí se nejen do moderně střižených zahrad. I když má přelivový bazén punc luxusu, nemusí se to za všech okolností odrážet na ceně. Je však potřeba vědět, kde nakupovat. Tento druh vodní plochy vyrábí poměrně levně kupříkladu firma ALBIXON. Ta pochopitelně nabízí i tradičnější modely bazénů.

Pod střechou

Mnoho laiků se domnívá, že domácí bazén je vhodný pouze pro letní koupání, nicméně ten se dá využívat i během chladnějších měsíců. Je však potřeba ho zastřešit. Takto si dokáže udržet vodu teplou ještě dlouho po koupací sezóně. Kdo chce doma používat bazén celoročně, měl by si pořídit vodní vyhřívání. Jedná se ale o docela velkou investici, hlavně z pohledu spotřeby.

Publikováno: 19. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová