Kristalon aneb jak používat oblíbené hnojivo na trhu

V českých luzích a hájích se rekreační zahrádkářství těší obrovské oblibě. Právě nezkušení hobby zahradníci mají někdy problémy s růstem a plodností svých rostlin. Řešení je přitom překvapivě jednoduché a hlavně levné. Použitím kvalitního hnojiva se zlepší nejenom růst, ale zvýší se také úroda, což je nesmírně důležité. Jak ale nejoblíbenější hnojivo Kristalon používat?

Hnojení není radno podceňovat!

I když by se vám hnojení okrasných květin nebo zeleniny mohlo zdát zcela zbytečné, dostatečný přísun živin a prvků je naprosto zásadní pro správný růst a vývoj jakékoliv rostliny. Hnojení byste však neměli zneužívat k dosažení maximálního růstového výkonu. Kristalon se používá hlavně pro dosažení biologicky správného růstu nebo ke zlepšení odolnosti vůči mrazu a suchu.

Jak správně hnojit?

Používání Kristalonu není nikterak těžké. Stačí věnovat pozornost maximálním doporučeným dávkám na obalech jednotlivých hnojiv. Všechny druhy hnojiv Kristalon se však vyplatí vzájemně kombinovat mezi sebou, aby bylo docíleno maximálního účinku. Na podzim po výsadbě použijte Plod a květ a na jaře zase proveďte základní hnojení za pomoci hnojiva Start. U jahod se pak vyplatí hnojit i Kristalonem Podzim, který zlepšuje odolnost vůči mrazu, což je důležité zejména u víceletých rostlin.

Co dělat při zasažení?

Nikdo není dokonalý, takže se může stát, že se vám hnojivo Kristalon dostane do očí nebo na sliznice. Nemusíte ovšem nijak panikařit, protože v tomto produktu nejsou obsaženy žádné zdraví škodlivé látky. Při nadýchání stačí vylézt na čerstvý vzduch a při styku s kůží postačí zasažené místo dostatečně omýt vodou a mýdlem. Používání a hnojení s Kristalonem je opravdu velice jednoduché. Nyní můžete vašim rostlinkám dopřát vyváženou kombinaci všech potřebných živin pro lepší růst.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Vybíralová